فتیش

اختلال فتیش چیست و چگونه درمان میشود

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم. از آنجایی که خیلی از دوستان درخواست تبادل لینک نمودن پس ما هم به قرار زیر آدرس و نام میگذاریم که اگه خواستید ما رو لینک کنید بتونید . سلام به همه دوستانی که به وب ما سر زدند و با گذاشتن پیغام ما رو سرافراز نمودن. ولی استفاده از مطالب این سایت در وبلاگها و سایت هایی که جنبه تبلیغاتی دارد حتی با ذکر منبع، ممنوع می باشد. و استفاده از مطالب آن در امور پژوهشی و مقالات علمی و نیز درج در جراید و رسانه ها با ذکر منبع بلا مانع می باشد.

✔️ فتیش به چه معنایسم یا اختلال فتیش در افرادی دیده شده که تمایلات جنسی مرتبط با اشیاء غیر زنده دارند که در متن مقاله شرح داده شده است. از آنجایی که اختلال فتیش می تواند موجب آزار و اذیت اطرافیان شود. تشخیص و درمان به موقع آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای آن که بتوانید به موقع برای درمان این اختلال اقدام نمایید، نیاز است تا با علت فتیشیسم به طور کامل آشنایی پیدا کنید.

یکی از جنبه های مهمی که در درمان فوت فتیش باید به آن توجه داشت این است که ممکن است فرد در کودکی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته باشد. این تجاوز جنسی ممکن است از طریق پا وجود داشته باشد، در واقع لذت جنسی حاصله ناشی از لمس پا و متعلقات آن بوده است. این تفاوت ها هستند که امکان بروز فتیشیسم را در مردان بیش از زنان می کنند و بنا به نظر عده ای از روانشناسان می تواند حتی دلیلی بر ترس و یا تردید در برقراری رابطه جنسی فرد مبتلا باشد.

بنابراین برخی از درمانگران از فنون روانپویشی برای بررسی ناخودآگاه فرد به هنگام بروز فتیش استفاده می کنند. بنابراین برای اینکه فتیش را جزو اختلالات در نظر بگیریم، باید حداقل در شش ماه گذشته باعث ایجاد اختلال و اضطراب در زندگی فرد شده باشد. تکنیک درمانی دیگری، که شبیه حساسیت زدایی است با این تفاوت که بعد از ریلکس کردن و تجسم تصویرهای فتیش آن را با یک چیز منفی واقعی یا خیالی همراه می‌کند. در هر دو روش درمانی، هدف این است كه بیمار رفتار انحرافی را با چیز منفی تهوع‌آور همراه کند مثلا تجسم‌های فتیش را با بوی بد مرتبط سازند. روانشناسان اجتماعی معتقدند که این افراد به دلیل محروم بودن از ارتباطات اجتماعی و انزوای شدید در کودکی، از طریق روش‌های کمتر قابل قبول اجتماعی به دنبال رضایت جنسی هستند.

زمانی که فرد با آن جسم و یا آن قسمت بدن تحریک شود، به او فتیشیست گفته می شود. زمانی که برانگیختگی فرد با قسمت غیرجنسی بدن و یا یک شیء بی جان رخ دهد، به این معنا است که او دچار این اختلال می باشد. از طرفی معمولا افرادی که به اختلال فتیش جنسی دچار می باشند، در طور روز فانتزی های جنسی و یا مشاهده شیء مورد نظر آن ها موجب اضطراب شدید و مختل نمودن زندگی روزمره آن ها می شوند.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.